E BORDRO
TAHLİL SONUÇLARI
BEBEK DOSTU
18.03.2015
18 Mart Çanakkale Zaferi’mizin 100. Yılı Kutlu Olsun !

Yakın geçmişimizde yaşadığımız savaşların en anlamlı olanı 18 Mart 1915 tarihindeki Çanakkale Savaşları olmuştur. Sadece bir deniz harbi olmaktan ötede Çanakkale, Türk Milleti’nin azim ve kararlılığına örnek olması açısından genç nesillere önemli dersler ve kazanımlar içermektedir.

18 Mart, nice yokluklarla, son teknolojik silahlara karşı ortaya konan yüreklerin, verilen canların simgeleşmiş mücadelesi olmuştur. Bu simge, yüreklerden fışkıran vatan aşkı ve tutkusunun alevlenerek tüm ülkeyi sarmasıyla, milletin azim ve kararlılığının ortaya konduğu önemli bir tarihi zaman dilimidir. Tarihin en kanlı harbine sahne olan Çanakkale’de Aziz milletimiz 7’den 77’ye birlik olarak varını yoğunu ortaya koymuş, en zor zamanlarda gösterdiğimiz birlik ve beraberliğimizin, vatan aşkımızın en açık göstergesi olmuştur.

Nitekim İstiklâl Marşımızın da yazarı olan Mehmed Âkif Ersoy aşağıdaki dizelerde verilen mücadelenin kutsallığını şöyle özetlemiştir:

“Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,

Sana âguşunu açmış duruyor Peygamber.”

Yukarıdaki dizlerde Millî Şairimiz Çanakkale’de verilen mücadelenin kutsallığını böyle özetlerken vatan aşkıyla cepheye koşan evlatlarımızın “feda” ettikleri canlarının aslında ne yüce bir noktada bulunduğunu hepimize özetlemiştir.

Çanakkale Destanı kolay yazılmamıştır. Gösterilen özveri ve çaba takdire şayandır. Yüz binlerce vatan evladı kutsal bir amaç uğruna canlarını hiç düşünmeden “feda” ederek bu Aziz Milletin yok olmasına izin vermemiştir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları gösterdikleri eşsiz mücadeleyle tarih sahnesinde bizlere asla unutulmayacak bir mirası, “vatan aşkını” bırakmışlardır.

Tarihe altın harflerle kazınan, günümüze dek ulaşan bir söylem olan “Çanakkale Geçilmez!” destanını yazan tüm şehitlerimizi bugün bir defa daha saygı ve minnetle anıyoruz.

Doktor çalışma Listeleri

Doktor çalışma Listelerini
Görüntülemek için Tıklayınız...

Hastanemiz İhaleleri

Hastanemiz İhalelerini
Görüntülemek için Tıklayınız...

Hizmet Envanteri

Hizmet Envanteri ve
Standartlar Tablosunu
Görüntülemek için Tıklayınız...

© Tüm Hakları KUŞADASI DH'ne Aittir